Haberler Hava Haberleri

AKSUNGUR 12 MAM-L İLE 28 SAAT UÇTU

12 adet MAM-L Yüklü AKSUNGUR
12 adet MAM-L Yüklü AKSUNGUR

AKSUNGUR TAM YÜKLÜ MÜHİMMAT İLE 1 GÜNDEN FAZLA UÇTU

TUSAŞ’TAN BİR İLK DAHA, Türk Havacılık ve Uzay Sanayii (TUSAŞ) tarafından tasarlanan ve üretilen İnsansız Hava Aracı AKSUNGUR ilk kez tam mühimmat kapasitesi ile 20.000 feet irtifada 1 günden fazla uçtu. İlkleri gerçekleştirmeye devam eden AKSUNGUR, 6 istasyonunu da doldurarak ilk kez 12 MAM-L ile 1 günden fazla uçuş görevi gerçekleştirmiş oldu.

TEK KANATTA 6 ADET MAM-L YÜKLÜ AKSUNGUR

Anka ve Aksungur İnsansız hava araçlarında son yıllarda ortaya koyduğu performansla dikkat çeken TUSAŞ, Aksungur ile çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde 49 saat havada kalarak adından sıkça söz ettiren milli gururumuz Aksungur. Sadece havada kalış süresiyle değil, sahip olduğu diğer imkan ve kabiliyetlerle de dikkatleri üzerine toplamaya devam ediyor.

750 kg yüksek faydalı yük taşıma kapasitesi ile gece/gündüz her türlü hava koşullarında istihbarat, gözetleme, keşif ve taarruz görevlerini gerçekleştirebilen Aksungur… Bu kez de Roketsan tarafından geliştirilen 12 adet MAM-L mühimmatı ile 28 saat uçuş gerçekleştirdi.

12 adet MAM-L Yüklü AKSUNGUR

AKSUNGUR 59’uncu Testini 49 Saat Havada Kalarak Gerçekleştirdi

AKSUNGUR, test uçusları esnasında 49 saat havada kalarak, daha önce 27 saat 3 dakika ile Bayraktar TB2’ye ait olan rekoru neredeyse 2 katına çıkardı.

HABERİMİZİN DEVAMI VE AKSUNGUR HAKKINDA BİLİNEN TÜM DETAYLAR İÇİN:

https://tdefenceagency.com/aksungur-59uncu-testini-49-saat-havada-kalarak-gerceklestirdi-videolu/

Teber Güdüm Kitli Mühimmat İlk Kez bir İHA’dan Atıldı

Savunma Sanayi Başkanı İsmail Demir, twitter hesabından yaptığı açıklamada ilk kez Aksungur İHA’dan Teber Güdüm Kitli mühimmatın atıldığına ait görüntüler paylaştı. Bu aşama ile Teber, ilk kez bir insansız hava aracında kullanılmış oldu.

HABERİMİZİN DEVAMI VE TEST VİDEOSU İÇİN:

https://tdefenceagency.com/teber-gudum-kitli-muhimmat-ilk-kez-bir-ihadan-atildi/

Etkinlik Takvimi