Haberler Hava Haberleri Kara Haberleri

ANDAR, IDEX 2023’te CAS Çözümünü Tanıttı ve Tawazun (BAE) ile Anlaşma İmzaladı!

IDEX 2023’te Tawazun ile İş Birliği Anlaşması İmzalayan ANDAR, Fuarda Lansmanını Yaptığı CAS Çözümü ile de Akıllı Mühimmat Projelerine Yeni Bir Soluk Getirmeye Hazırlanıyor

IDEX 2023

ANDAR, 20-24 Şubat tarihleri arasında, Birleşik Arap Emirlikleri’nin (BAE) başkenti Abu Dabi’de düzenlenen IDEX 2023 fuarına, elektromekanik hareket sistemleri alanında ortaya koyduğu geniş ürün ailesiyle katıldı. Firma, bir akıllı mühimmatın güdüm sisteminin bir parçası olan CAS (control actuation systems) çözümünün lansmanını da fuarda yaptı. Fuarın ANDAR adına en önemli gelişmesi ise fuarın ikinci günü olan 21 Şubat’ta, BAE’nin önde gelen devlet kuruluşlarından Tawazun ile bir mutabakat zaptı imzalanması oldu. ANDAR Kurucu Ortağı ve CEO’su Gökhan Koyuncu ile Tawazun Savunma ve Güvenlik Sanayi İlişkileri Sektör Başkanı Muammer Abdulla Abushehab tarafından imzalanan mutabakat zaptı, tarafların, savunma ve havacılık alanındaki projelerde iş birliği yapmasını öngörüyor.

ANDAR’ın IDEX 2023 fuarında lansmanını yaptığı CAS çözümünde, bir akıllı mühimmatın hedefe yönelmesi için kullanılan ve kanatçıkları kontrol eden ürün grubu, bir paket olarak sunuluyor.

Akıllı mühimmat üreten firmalar, CAS’ı oluşturan elektrik motorları, sürücüler ve sensörler gibi çeşitli alt parçaları alıp birleştirmek yerine, bir bütün olarak ve tek kaynaktan aldıklarında, ürün ortaya çıkarma sürelerinin kısalması başta olmak üzere ciddi avantajlar elde ediyorlar. CAS gibi komple bir çözüm kullanıyor olmak, ürün ortaya çıkarma sürelerini kısaltmanın yanı sıra akıllı mühimmatın; maliyet, ağırlık, hacim ve performans gibi parametrelerini de olumlu etkiliyor.

ANDAR’ın sunduğu CAS çözümünün en büyük avantajı, çok hızlı bir şekilde müşteri isteğine uygun hale getirilebilmesi. Bunun ötesinde teknolojiye ve üretim süreçlerine tam hakimiyeti sayesinde ANDAR, sipariş edilen özelleştirilmiş bir CAS ürününün seri üretimini ve sevkiyatını da kısa süreler içerisinde yapabiliyor. Bu da müşteri açısından entegrasyon ve ürün ortaya çıkarma süreçlerini hayli kısaltıyor. Özellikle fiyat ve teslimat süresi açısından rekabetçi bir akıllı mühimmat yapmak isteyen her firmanın, kendi ihtiyaçlarına uyarlanmış bir CAS çözümü kullanmayı tercih edeceğine inandıklarını söyleyen Koyuncu, sözlerini şöyle sürdürüyor: “Aslında her bir akıllı mühimmatın tasarımı, ağırlığı, kanat yapısı, kısacası bütün parametreleri farklı.

Teknolojiye ve üretim süreçlerine tam hakimiyetimiz sayesinde, herhangi bir akıllı mühimmat için özelleştirilmiş bir CAS ürününü çok hızlı bir şekilde müşteri isteğine uygun olarak tasarlayıp seri üretime hazır hale getirebiliyoruz. 4-6 ay gibi kısa bir süre içerisinde, yeni bir CAS ortaya koyabiliyoruz.”

Tawazun ile İş Birliği, ANDAR’ın Elektromekanik Hareket Sistemlerinde Küresel Tedarikçi Olmasının Önünü Açacak

Koyuncu, Tawazun ile yapılan iş birliği anlaşmasının çok geniş bir çerçeveye ulaşabileceğini şu sözlerle anlattı: “Tawazun ile iş birliğimiz, sadece BAE ile sınırlı kalmayabilir. Dünya pazarlarında birlikte neler yapabileceğimizi de değerlendiriyoruz. Her iki tarafın uzun vadeli hedeflerine birlikte nasıl yürüyebileceğine odaklandığımız bu süreçte hem Tawazun’un hem de ANDAR’ın stratejik hedeflerine uygun çerçevenin belirlenmesi konusunda çalışıyoruz. ANDAR’ı; iş süreçleri oturmuş, teknolojisi dünyayla yarışan; hatta bazı konularda öne geçen bir şirket konumuna taşıdık. Çözümlerimizin sadece Türkiye’de değil dünya genelinde karşılığı olduğunu, yurt dışında katıldığımız etkinliklerde net bir şekilde görebiliyoruz. Tawazun ile yaptığımız iş birliği anlaşması da bunun bir kanıtıdır.” dedi.

IDEX 2023’e, sadece elektromekanik hareket sistemleri alanında ortaya koydukları geniş ürün ailesinde yer alan çözümleri tanıtmak için katılmadıklarını vurgulayan Koyuncu, bunun da ötesinde; bölgedeki müşterileriyle mevcut projeleri ve diğer potansiyel işler hakkında konuşarak ilişkileri geliştirmeyi, iş birliği yapılabilecek yeni faaliyet alanlarını tespit etmeyi ve bölgeye yönelik vizyonlarını, yatırım kararı almayı da kapsayacak seviyede olgunlaştırmayı da amaçladıklarını ifade etti.

“Körfez Bölgesi’ndeki ürünlerimize yönelik ticari potansiyelin yüksek olduğuna inanıyoruz. Bu potansiyeli desteklemek adına bölgede bir varlığınızın olması gerekiyor. Zamanla hem üretimi hem satış sonrası desteği hem müşteri ilişkilerini hem de iş alma, yürütme ve teslim etme anlamında gerçekleştirmemiz gereken tüm adımları üstlenecek bir yapılanmaya sahip olmayı hedefliyoruz. Bu sadece bölge için değil, dünya çapında adım adım geliştirdiğimiz bir süreç. IDEX 2023, bu stratejimizin Orta Doğu ayağı açısından bir dönüm noktası oldu.”

ANDAR Hakkında

ANDAR Elektromekanik Sistemler (ANDAR); elektromekanik hareket sistemleri alanındaki derin tecrübesi ve teknolojiye tam hâkimiyeti sayesinde, gelişen teknoloji ile gündeme gelen ihtiyaçlara özgün çözümler sunan ve bu çözümleri, ömür devri boyunca destekleyen bir teknoloji şirketidir. ANDAR, disiplinler arası bakış açısı ile zor problemlere çözümler üretir. ANDAR, bugün; teknolojik birikimi ve alanına tam hâkimiyeti ile Türkiye’nin önde gelen firması konumunda; dünyanın ise önde gelen birkaç firması arasında yer alıyor.

ANDAR Elektromekanik Sistemler

Yorum Ekle

Yorum yazmak için tıklayın