Haberler Uzay Haberleri

G.Kore Hava Kuvvetleri Uzay Merkezi Açıldı

Güney Kore Hava Kuvvetleri, uzay tehditleri ve risk analizi ile birlikte uzay politikası ve stratejilerini geliştirmek amacıyla uzay merkezi kurdu.

Güney Kore, dünyadaki değişen tehdit algılarına dayanarak kendi ulusal güvenlik mekanizmasına uzay alanını da ekledi. Buna yönelik olarak Hava Kuvvetleri bünyesinde faaliyet gösterecek olan yeni uzay merkezi, uzay politikasını tasarlamak ve uygulamak için kuruldu. Bunun yanında merkez, Savunma Bakanlığı ve Genelkurmay Başkanlığı ile birlikte ülkenin önde gelen kuruluşları, Kore Havacılık ve Uzay Araştırma Enstitüsü ve Kore Astronomi ve Uzay Bilimleri Enstitüsü dahil olmak üzere diğer kuruluşlar ile koordineli bir şekilde çalışacak.

G.Kore Hava Kuvvetleri Uzay Merkezi

Yeni merkez, uzay silahlarının geliştirilmesi, uzaydaki durumsal farkındalığın yönetimi alanlarında çalışarak, Hava Kuvvetleri’nin uzay stratejilerini, uzay operasyonlarını ve misyonlarını belirleyecek.

Uzayın geleceğin en önemli savaş alanlarından biri olarak ortaya çıkmasıyla birlikte uzay merkezi, uzay operasyonları için gerekli olan silah sistemlerinin konuşlandırılmasında öncülük etmeyi planlamaktadır. Bununla birlikte Güney Kore Hava Kuvvetleri’nin ulusal uzay güvenliği misyonunu gerçekleştirmeyi amaçlamaktadır.

Yorum Ekle

Yorum yazmak için tıklayın