Hakkımızda

Turkish Defence Agency, Türkiye merkezli bir çevrimiçi savunma medya şirketidir. 2014 yılından beri içerik üreten ve önceki adı Türk Savunma Sanayi (trsavunmasanayi.com) olan Turkish Defence Agency kısa sürede ulaştığı popülarite ile birlikte geniş okuyucu kitlesine sahiptir. 2020 yılında kurumsallaşma sürecine girmiş olan TDA, Türkiye’nin sosyal medyada en büyük savunma medyası şirketlerindendir.

Turkish Defence Agency, Türk savunma sanayii ürünü yerli ve milli sistemleri ile dünya silah pazarı hakkında kamuoyunu bilgilendirmek, savunma ve milli güvenlik gelişmelerine hızlı ve doğru kaynaktan ulaşmak isteyenlerin ihtiyacını karşılamak amacıyla yayın yapmaktadır.

TDA; güvenlik güçleri personeline, savunma sanayii kurum ve kuruluşlarına, araştırmacılara ve amatör takipçilere savunma sanayii ve askeri konularda bilgi sağlamaya adanmış bir platformdur. Bu kapsamda güncel haberler, özgün yazılar, infografikler ve videolar ile toplumuzu bilgilendirmekteyiz.

Aynı zamanda İngilizce uluslararası yayın yaparak da ülkemiz savunma sanayii ürünlerinin dünyaya tanıtımını sağlıyoruz.

Ekibimiz

Akdeniz Üniversitesi Ekonometri öğrencisi. Havacılık, teknoloji ve fitness tutkunu. Vatansever. Savunma ve havacılık ilgi ve bilgisiyle, aldığı ekonomi ve istatistik eğitimini birleştirip profesyonel analizler yapma arzusunda.

Abdullah Gül Üniversitesi'nde Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler bölümünde okumaktayım.
Siyaset Bilimi, Politika, Uluslararası İlişkiler, Savunma Sanayi, Diplomasi ve Bölgesel Analizler ile ilgilenmekteyim.

Sınıf öğretmeni olarak nice minik kalbe Türk milliyetçiliğini ve vatanseverliğini işleme, bunun yanında bilim-teknoloji iştahı kazandırma çabasındayım. Hem Tarih hem teknolojiye meraklıyım. Bilhassa Askeri teknoloji ve Savunma sanayi üzerine organizasyonlara katılıp firmalar ile çalışmalar yürüterek Türk Savunma Sanayi çorbasına az da olsa tuz katma gayesi içindeyim.

Turkish Defence Agency kurucusu, İstanbul Üniversitesi mezunu. Türkiye'nin en büyük savunma sanayi firmalarıyla iletişim halinde.

Afyon Kocatepe Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümü Lisans Öğrencisi / Savunma ve Güvenlik Araştırmacısı - Uluslararası Askeri Doktrinler / Milli Güvenlik / İstihbarat Stratejileri / Savunma ve Uzay Teknolojileri İleri Araştırma Programları / Nükleer Programlar / Savunma ve Güvenlik Politikaları

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı Öğrencisi, amatör fotoğrafçı ve yazar. 5+ senedir Grafik Tasarım üzerine işler yapıyor şuanda birçok firma da tasarım sorumlusu. Yazılım, uzay, savunma sanayii ve teknoloji konuları ile ilgileniyor.

Kocaeli Üniversitesi elektronik ve haberleşme mühendisliği lisans öğrencisi. Elektronik ve programlama alanlarına küçük yaşlardan beri ilgili, ülkesi adına yüksek teknoloji üretme arzusunda olan bir mühendis adayı. Deniz sistemleri ve Deniz kuvvetleri konularında ilerleyen ve kendisini geliştiren bir savunma araştırmacısı.

Bursa Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği lisans öğrencisi. Ülkesine savunma sanayi alanında hizmet etmek için gayret gösteren bir mühendis adayı. Havacılığa meraklı. Kompozit malzemeler ve imalat yöntemleri alanlarına ilgili.

Kocaeli Üniversitesi Mekatronik Mühendisliği 1. sınıf öğrencisi . Savunma sanayi ve havacılık meraklısı, araştıran düşünen ve bir o kadar da üretken olmaya çalışan birisi.

Üniversite öğrencisiyim.
Askeri Strateji, Tarih ve Teknoloji tutkunu
Savunma ve Güvenlik Araştırmacısı

Bir hobi olarak savunma sanayine 2008 yılından beri merakı olan savunma sanayii araştırmacısıyım. Ben sizlere Uzay sistemleri, Kara sistemleri, Deniz sistemleri ve başarısı ile kanıtlanmış asker taktik ve stratejilerle ilgili özgün yazılar paylaşımı yapacağım.

İstanbul Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler bölümü öğrencisi. Askeri Doktrinler, Bölgesel ve Uluslararası Kriz ve Çatışmalar; bilhassa Savunma Sanayi meraklısı. Hasseten, İnsansız Hava Araçları ve Deniz Platformlarına ilgili.

Balıkesir Üniversitesi Ulaştırma ve Trafik Hizmetleri mezunuyum, Adanada ikamet etmekteyim.

Savunma sanayii araştırmacısıyım. Diğer yandan dış politika ve Dünyadaki güncel gelişmeleri yakından takip ederek ülkemin ve Türk milletinin menfaatleri için en uygun yol haritasını çıkarmak adına kendimi geliştirmeye çalışan birisiyim.