Hakkımızda

Turkish Defence Agency, Türkiye merkezli bir çevrimiçi savunma medya şirketidir. 2014 yılından beri içerik üreten ve önceki adı Türk Savunma Sanayi (trsavunmasanayi.com) olan Turkish Defence Agency kısa sürede ulaştığı popülarite ile birlikte geniş okuyucu kitlesine sahiptir. 2020 yılında kurumsallaşma sürecine girmiş olan TDA, Türkiye’nin sosyal medyada en büyük savunma medyası şirketlerindendir.

Turkish Defence Agency, Türk savunma sanayii ürünü yerli ve milli sistemleri ile dünya silah pazarı hakkında kamuoyunu bilgilendirmek, savunma ve milli güvenlik gelişmelerine hızlı ve doğru kaynaktan ulaşmak isteyenlerin ihtiyacını karşılamak amacıyla yayın yapmaktadır.

TDA; güvenlik güçleri personeline, savunma sanayii kurum ve kuruluşlarına, araştırmacılara ve amatör takipçilere savunma sanayii ve askeri konularda bilgi sağlamaya adanmış bir platformdur. Bu kapsamda güncel haberler, özgün yazılar, infografikler ve videolar ile toplumuzu bilgilendirmekteyiz.

Aynı zamanda İngilizce uluslararası yayın yaparak da ülkemiz savunma sanayii ürünlerinin dünyaya tanıtımını sağlıyoruz.

Referanslarımız

Ekibimiz

Turkish Defence Agency Genel Yayın Yönetmeni. Havacılık tutkunu.

Turkish Defence Agency kurucusu, İstanbul Üniversitesi mezunu. Türkiye'nin en büyük savunma sanayi firmalarıyla iletişim halinde.

Makine Mühendisi / Savunma ve Güvenlik Araştırmacısı - Uluslararası Askeri Doktrinler / Milli Güvenlik / İstihbarat Stratejileri / Savunma ve Uzay Teknolojileri İleri Araştırma Programları / Nükleer Programlar / Savunma ve Güvenlik Politikaları

Sınıf öğretmeni olarak nice minik kalbe Türk milliyetçiliğini ve vatanseverliğini işleme, bunun yanında bilim-teknoloji iştahı kazandırma çabasındayım. Hem Tarih hem teknolojiye meraklıyım. Bilhassa Askeri teknoloji ve Savunma sanayi üzerine organizasyonlara katılıp firmalar ile çalışmalar yürüterek Türk Savunma Sanayi çorbasına az da olsa tuz katma gayesi içindeyim.

İstanbul Üniversitesi Gazetecilik Öğrencisi, amatör fotoğrafçı ve yazar. 5+ senedir Grafik Tasarım üzerine işler yapıyor. Yazılım, uzay, savunma sanayii ve teknoloji konuları ile ilgileniyor.

Bursa Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği lisans öğrencisi. Ülkesine savunma sanayi alanında hizmet etmek için gayret gösteren bir mühendis adayı. Havacılığa meraklı. Kompozit malzemeler ve imalat yöntemleri alanlarına ilgili.