Haberler

Savunma Sanayii Medya Zirvesi 20 Mart’ta Ankara’da düzenlenecek

Turkish Defenece Agency’nin de katılacağı Savunma Sanayii Medya Zirvesi, T.C. Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı himayelerinde, T.C. Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanlığı destekleriyle, Savunma Sanayii Araştırmaları Merkezi (SASAM) tarafından 20 Mart Pazartesi günü Teknopark Ankara’da düzenlenecek.

SASAM tarafından yapılan yazılı açıklamada zirve hakkında şu ifadelere yer verildi:

“Türk savunma sanayiinde önemli bir boşluğu ve ihtiyacı doldurmayı hedefleyen zirvenin üç amacı vardır.

Birinci amaç; savunma sanayii firmalarının kurumsal iletişim birimleri, savunma sanayii sektör basını ve ulusal basın çalışanlarını bir araya getirerek, tanışmalarını sağlamak, tecrübe paylaşımı ve fikir alışverişinde bulunmalarına aracılık etmektir.

İkinci amaç; düzenlenecek panel, söyleşi ve çalıştaylar ile savunma sanayiinde pazarlama iletişimi, savunma sanayii haberlerinin ihracata olan katkısı, savunma sanayii haberlerinin istihbarat açıdan kıymetlendirilmesi gibi konular ele alınacaktır.

Üçüncü amaç; zirvede, savunma sanayii firmalarının basından beklentisini ve basının da savunma sanayii firmalarından beklentisini dile getirebilecekleri bir ortam oluşturulacaktır.

Zirve bu hedefleriyle tarafların daha sağlıklı iletişim kurmalarına ve hazırlanan haberlerin olması gerektiği niteliğe ulaşmasına aracılık edecektir.

Zirveye katılım sınırlı sayıda tutulacak ve online kayıt yapılarak katılım sağlanacaktır. İsteyen firmalar ve basın kuruluşları kendilerine ait stantta görüşmelerini yapacak, standı bulunmayanlar ise B2B için belirlenmiş alanlarda görüşmelerini gerçekleştirecektir.”

Kimler katılabilir?

Zirveye savunma sanayii firmalarının yöneticileri, kurumsal iletişim birimleri ve iş geliştirme birimleri. Ulusal basın yöneticileri ve çalışanları, savunma sanayii sektör basını.

Zirveye kayıt

Zirveye katılım için online kayıt gerekmektedir. Katılmak isteyenler https://www.savunmasanayiimedyazirvesi.com adresinden kayıt yaptırabilirler. Kaydı onaylanan kişilere yaka kartı mail ile gönderilecektir. Stantlı katılan firmaların 4 kişi, stantsız katılan firmaların 2 kişilik katılım hakkı bulunmaktadır. Zirveye kayıt 17 Mart Cuma günü 17.00’da sona erecek. Kayıt bölümüne ve zirve hakkında daha fazla bilgiye www.savunmasanayiimedyazirvesi.com adresinden ulaşabilirsiniz.

Zirve Etkinlik Takvimi

08:3009:00Kayıt – Kahvaltı
09.0010.00B2B görüşme
10.0011.00Açılış
11.0012.30PANEL
12.3013.30Öğle yemeği
13.3014.404 konuşmacı
14.4015.10B2B görüşme
15.1016.304 konuşmacı

PANEL – Savunma Sanayiinde pazarlama iletişimi (11.00 – 12.30)

Ruşen Kömürcü (SASAD Genel Sekreteri)

Cem Altınışık (FNSS Kurumsal İletişim Müdürü)

Burak Akbaş (METEKSAN Uluslararası Satış, Pazarlama ve Kurumsal İtibar Direktörü)

Erdem Tümdağ (ARMELSAN İş Geliştirme Müdürü)

Gençay Gençer (CANİK İş Geliştirme ve Kurumsal İletişim Müdürü)

KONUŞMACILAR

13.30 – 13.50 Nur Özkan Erbay (T.C. Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı Türkiye Marka Ofisi Koordinatörü) – Konu: Savunma Sanayiinin Türkiye Markasına Katkısı

13.50 – 14.10 Tümgeneral Hüseyin Duman (MSB Teknik Hizmetler Genel Müdürü)

14.10 – 14.40 Erol Yücel (HAVELSAN Strateji Grup Lideri) / Burak Gayretli (HAVELSAN Kurumsal İletişim Müdürü) – Konu: Veri Temelli Savunma Haberciliği

15.10 – 15.30 Özgür Ekşi (TURDEF Genel Yayın Yönetmeni) – Konu: Sürdürülebilir Savunma Sanayii için İhracat İletişim Stratejisi

15.30 – 15.50 Doç. Dr. Merve Seren (Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Öğretim Üyesi) – Konu: Savunma Sanayii Haberlerinin İstihbarat Açısından Kıymetlendirilmesi

15.50 – 16.10 Arda Mevlütoğlu (Savunma Sanayii Araştırmacısı) – Konu: Savunma Sanayiinde İhracat ve İş Geliştirme

16.10 – 16.30 Muhammed Ünalmış (TRT Arapça Haber Müdürü) – Konu: Savunma Sanayi Sektöründe İş Geliştirme Aracı Olarak Uluslararası Yayıncılık

Yorum Ekle

Yorum yazmak için tıklayın